W latach 2015 – 2017 Politechnika Krakowska przy udziale dofinansowania pochodzącego z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa wykonała remonty konserwatorskie w następujących obiektach:

• budynek dawnego Aresztu w zespole Koszar Arcyksięcia Rudolfa przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie – remont konserwatorski dachu oraz wszystkich elewacji;
  • budynek Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie – remont konserwatorski elewacji od strony ul. Kanoniczej i od ul. Senackiej;
  • budynek dawnej Szkoły Podchorążych z pozostałościami wcześniejszego Pałacu Królewskiego w Łobzowie - Wydział Architektury przy ul. Podchorążych 1 w Krakowie – część elewacji północnej.

Zadania uzyskały 45% dotację z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Obiekty zostały wybrane do dofinansowania przez Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, a prace rozliczone przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

W roku 2021 decyzją Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa Politechnika Krakowska otrzymała dofinansowanie w wysokości 840 000 zł na realizację remontu konserwatorskiego elewacji skrzydła zachodniego Pałacu w Łobzowie. Dofinansowanie udzielone zostało w perspektywie trzyletniej, w związku z czym prace konserwatorskie realizowane będą w latach 2021 – 2023.

Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa