Politechnika Krakowska zaprasza na Noc Naukowców 2015

Dziewiąta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już 25 września. Politechnika Krakowska zaprasza na nocne spotkania wszystkich pasjonatów nauki, zwłaszcza chemii i techniki. Czekają na nich pokazy, warsztaty, prezentacje, spotkania z ekspertami i inne atrakcje. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne.

W swoich laboratoriach, po raz kolejny swoje naukowe tajemnice odkrywać będzie Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej. Naukowcy zaprezentują m.in.: fotoluminescencję (chemiczna landrynka, włosy wiedźmy, zęby - rozróżnienie sztucznych od prawdziwych), zamrażanie ciekłym azotem różnych produktów (m.in. róż i owoców). W Laboratorium Czterech Żywiołów pokażą chemiczny wulkan, węże faraona i fajerwerki odpalane wodą.

Tej Nocy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej można będzie oglądać precyzyjne wycinanie laserowe, spróbować lotu na symulatorze F16 lub zostać wirtualnym motorniczym i „poprowadzić” tramwaj. Wydział zaprezentuje także prototypy bolidu wyścigowego i elektrycznego pojazdu miejskiego. W Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji uczestników MNN przywita robot wręczający im czekolady lub szklankę soku.

Na pokazy Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej dla indywidualnych zwiedzających nie jest prowadzona rejestracja. Natomiast grupy zorganizowane, powyżej 20 osób, obowiązuje rezerwacja miejsc. Zgłoszenia należy kierować (od 21 września) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej: www.2015.nocnaukowcow.malopolska.pl

Poniżej szczegółowy program Nocy Naukowców na Politechnice Krakowskiej:

Zobacz w naszych fotogaleriach
ubiegłoroczną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców na Politechnice Krakowskiej:
Noc Naukowców 2014 oraz Noc Naukowców 2014 (Wydział Mechaniczny).