WA PK w projekcie modułowego zespołu socjalnego dla uchodźców

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej jest partnerem naukowym projektu, w ramach którego powstał zespół mieszkaniowy dla uchodźców w Monachium (Niemcy). W prace projektowe zaangażowani byli pracownicy oraz studenci WA PK.

Mieszkania powstały w technologii modułowej (na ilustracjach obok) i zostały wykonane przez partnera przemysłowego PK - przedsiębiorstwo BrilliantModule (DiamondModule).

Bezpośrednio w prace zespołu projektowo-operacyjnego zaangażowana była dr inż. arch. Ewelina Woźniak-Szpakiewicz (WA PK) oraz studenci (studiów I i II stopnia): Mateusz Smoter, Damian Strug, Patrycja Morawska, Monika Chrapczyńska, Anna Franczyk, Teodor Michalski, Patrick Lodziński, Ida Mikołajska i Jacek Paleczny.

Obiekt został oddany do użytku w lipcu br. Kompleks, o powierzchni 2800 m2, składa się z dwóch budynków mieszkaniowych-socjalnych i jednego budynku biurowego. Całość została wyprodukowana na terenie zakładu w Skawinie, skąd gotowe moduły (163 szt.) przetransportowano w ich docelowe miejsce lokalizacji.