Dr Woźniak-Szpakiewicz w programie „TransFormation.doc”

Dr inż. arch. Ewelina Woźniak-Szpakiewicz z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej znalazła się w gronie naukowców-uczestników programu „TransFormation.doc”. W październiku wyjedzie na 3-tygodniowy kurs (train the trainer course) do Wageningen University and Research Centre w Holandii.

W ramach „TransFormation.doc” doktoranci i młodzi naukowcy z Polski wezmą udział w szkoleniach w jednej z trzech renomowanych uczelni według Academic Ranking of World Universities 2015 (tzw. listy szanghajskiej): w Ivey Business School w Kanadzie, na Uniwersytecie Wageningen w Holandii oraz Uniwersytecie w Lund w Szwecji.

Kandydaci ubiegali się o przyjęcia na jeden z dwóch rodzajów szkoleń. Pierwszy z nich to dwutygodniowy kurs, w którym weźmie udział 400 uczestników (regular soft-skill course). Drugi potrwa trzy tygodnie, a grupa osób zakwalifikowanych liczy 100 osób (train the trainer course).

Obydwa kursy będą skupiać się przede wszystkim na rozwoju kompetencji miękkich oraz umiejętności współpracy z sektorem biznesowym. Szczególny nacisk położony zostanie na pracę w grupie, umiejętność zarządzania projektami badawczymi oraz interdyscyplinarne planowanie własnych badań. Oprócz tego grupa stu edukatorów przeszkolona zostanie w sposób, który umożliwi im przekazywanie nabytej wiedzy kolejnym naukowcom.

„TransFormation.doc” jest realizowany w ramach projektu systemowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pt. „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”.

Program sfinansowany został ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Więcej o „TransFormation.doc” na stronie internetowej MNiSW: Młodzi naukowcy przygotują się do współpracy z biznesem.

Zobacz także: WA PK w projekcie modułowego zespołu socjalnego dla uchodźców.