Politechnika Krakowska w 10. edycji Dni Jana Pawła II

Od 3 do 5 listopada odbędzie się 10. edycja Dni Jana Pawła II. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.

W ramach X Dni Jana Pawła II, Dział Promocji Politechniki Krakowskiej zorganizował ogólnopolski konkurs fotograficzny, który wiążą się z tegorocznym tematem Dni - „Świętość”.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w środę 4 listopada w Galerii Politechniki Krakowskiej „Gil” (ul. Warszawska 24). W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody: I nagroda - 1500 zł, II nagroda - 1200 zł, III nagroda - 1000 zł.

W organizacji Dni Jana Pawła II biorą udział 22 szkoły wyższe z Krakowa i województwa małopolskiego. Więcej na stronie www.jp2.krakow.pl

Program X Dni Jana Pawła II:

3 listopada 2015 r. (wtorek)

9.45 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, sesja naukowa „Świętość dzisiaj…” oraz warsztaty studenckie
10.00 - Konferencja prasowa organizatorów X Dni Jana Pawła II, wręczenie nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne, sala „okna papieskiego” Pałacu Arcybiskupów Krakowskich
15.00 - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, pawilon C, sala C, otwarty panel dyskusyjny „Między profanum a sacrum w ekonomii”
15.30-18.30 - Akademia „Ignatianum” w Krakowie, ul. Kopernika 26, Aula Wielka im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ, sesja naukowa „Świętość i świadectwo”
16.30 - Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe „Fides et Ratio”, klasztor oo. Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych (Sala Włoska), sympozjum „Świętość”
17.00 - Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie, Scena Klasyczna „Gołębica w rozpadlinach skalnych”, spotkanie poświęcone pamięci prof. Danuty Michałowskiej
18.00 - Wernisaż wystawy „Wobec świętości - medalierzy polscy w roku kanonizacji Jana Pawła II”, Biblioteka Główna UPJPII, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków

3-4 listopada 2015 r. (wtorek/środa)

12.00-18.00 (wtorek) oraz 9.00-18.00 (środa), Akademia Muzyczna w Krakowie, Sala Kameralna, ul. św. Tomasza 43, sesja naukowa „Muzyka wobec poezji i nauczania Karola Wojtyły i Jana Pawła II - cz. VI”

4 listopada 2015 r. (środa)

16.00 - Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, galeria „Gil” (budynek 10-36, I p.), otwarcie pokonkursowej wystawy fotografii „Świętość”
20.15 - Chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Zespół Wokalny Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej, Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie, Bazylika Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych, koncert, w programie: H.M. Górecki, K. Penderecki, R. Strauss, dyrygent: Paweł Przytocki

5 listopada 2015 r. (czwartek)

Sympozjum „Świętość”, Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24, Kraków

9.00-9.20 - Otwarcie sympozjum - prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kardynał Stanisław Dziwisz
9.20-9.40 - Kardynał Stanisław Dziwisz - „Jan Paweł II - papież modlitwy”
9.40-10.00 - Ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII - „Św. Jan Paweł II promieniowanie piękna świętości”
10.00-10.20 - Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda - „Święci Rusi w słowiańskim nauczaniu Jana Pawła II”
10.20-10.40 - Prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak - „Przedsiębiorca jak dobry samarytanin”
10.40-11.00 - Ks. Jacek Stryczek - „Pieniądze są święte, czyli o tym, jaką Jezus ma koncepcję na wykorzystanie pieniędzy w drodze do świętości i rozwoju Kościoła”
11.00-11.30 - Dyskusja - prof. dr hab. Andrzej Borowski - prowadzenie
11.30-12.00 - Przerwa
12.00-14.00 - Panel: bp dr hab. Grzegorz Ryś - prowadzenie, prof. dr hab. Stanisław Rodziński, prof. dr hab. Mieczysław Tomaszewski, prof. dr hab. Krzysztof Zanussi
17.00 - Msza św. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, po mszy św. rozdanie nagród w konkursie literackim.