Czas na jubileuszową „Wampiriadę”

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej zaprasza na 15. „Wampiriadę” - cieszącą się coraz większym zainteresowaniem ogólnopolską, studencką akcję honorowego oddawania krwi.

Pierwsza „Wampiriada” odbyła się na Politechnice Krakowskiej w 2000 r. Jej pomysłodawcą i organizatorem był Przemysław Miłoń, wówczas przewodniczący NZS PK. Obecnie akcja organizowana jest zwykle dwa razy do roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.

W ramach tegorocznej, jubileuszowej „Wampiriady” na Politechnice Krakowskiej, od 4 do 6 listopada w godzinach 9.00-14.00, krew będzie można oddać w jednym z trzech punktów:

4 listopada - Kampus Wydziału Mechanicznego (sale A117 i A118), al. Jana Pawła II 37
5 listopada - Dom studencki PK nr 1 - „Rumcajs” (sala telewizyjna), ul. Skarżyńskiego 3
6 listopada - Galeria „Gil” (sala wystawowa), kampus przy ul. Warszawskiej 24.

Na każdego honorowego krwiodawcę czekają podkoszulki z logo „Wampiriady” oraz upominki. W tym roku rozlosowywane będą m.in.: darmowy 4-tygodniowy kurs języka angielskiego oraz pięć zniżek (50%) na kursy semestralne.

Zeszłoroczna edycja na Politechnice Krakowskiej pozwoliła zasilić Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie o 113,4 litrów krwi, pobranych od 251 osób. Honorowy patronat nad „Wampiriadą 2015” sprawuje rektor PK.

Tak było rok temu na filmie NZS PK, czyli „Wampiriada 2014” w galerii „Gil”.