INTECH PK na Polsko-Amerykańskim Moście Innowacji

Inspirujące wystąpienia i praktyczne warsztaty prowadzone przez praktyków, na temat przekształcania innowacyjnych pomysłów w działania biznesowe, zapowiadają się podczas 2. Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji: how to begin - w najbliższy piątek i sobotę w Krakowie. Na spotkania zaprasza współorganizator wydarzenia INTECH PK.

Celem drugiej edycji PAMI jest zainspirowanie uczestników wybranymi rozwiązaniami polskimi i amerykańskimi, pobudzenie ich kreatywności i przedsiębiorczości oraz dodanie odwagi do realizacji własnych marzeń.

Pierwszy dzień PAMI poświęcony będzie innowacjom w biznesie i społeczeństwie. Prelegenci z Polski i USA (przedsiębiorcy, ludzie związani z nauką, liderzy i działacze) z różnych perspektyw opowiedzą o tym jak skutecznie wdrażać innowacje.

W drugim dniu na uczestników czekają warsztaty m.in. z prezentacji pomysłów, metod tworzenia innowacyjnych rozwiązań, strategii rozwoju firmy i budowania przewagi konkurencyjnej, kreatywności i budowania zespołu. Słuchacze dowiedzą się od czego zacząć zakładanie start-upu, poznają najlepsze praktyki wdrażania innowacji, poćwiczą efektywną komunikację i uczenie się na błędach.

W ramach 2. PAMI, INTECH PK zaprasza w pierwszym dniu na prelekcję Izabeli Paluch pt. „We know-how, czyli jak wdrażać amerykańskie dobre praktyki na gruncie naszego ekosystemu innowacji".

W drugim dniu, Izabela Paluch i Krzysztof Oleksy z INTECH PK poprowadzą warsztaty z cyklu „CaseLab - Laboratorium Dobrych Praktyk”. Mają one na celu wypracowanie wspólnie z ekspertami biznesowymi innowacyjnych rozwiązań rynkowych (koncepcji przyszłych produktów i usług) w oparciu o metodykę myślenia projektowego (design thinking).

Warsztaty są adresowane do osób zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem narzędzi związanych z design thinking w szczególności do młodych przedsiębiorców, start-upowców, twórców technologii, doktorantów i studentów.

INTECH PK sp. z o.o. (spółka celowa Politechniki Krakowskiej) jest współorganizatorem 2. PAMI, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor Politechniki Krakowskiej.

Tegoroczna edycja PAMI jest częścią obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i jest realizowana dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia www.pami.flik.org.pl oraz na fanpage’u INTECH PK.

2. PAMI odbędzie się w siedzibie Hub:raum przy ul. Przemysłowej 12, w Krakowie. Rejestracja na wydarzenia: www.pami.evenea.pl