Bony na innowacje dla przedsiębiorców na PK

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Małopolski zainteresowane realizacją Bonów na innowacje na Politechnice Krakowskiej zaprasza do współpracy Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego.

Bon na innowacje to kwota pieniędzy, którą przedsiębiorstwa mogą wykorzystać na podjęcie współpracy z sektorem naukowo-badawczym. Już samo podjęcie takiej współpracy rozumiane jest jako rozwój innowacji i stanowi ogromną szansę dla firm we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań, usług czy produktów.

Przedsiębiorcy z Małopolski mogą liczyć na otrzymanie jednego z dwóch rodzajów bonów na innowacje: małego (w maksymalnej kwocie 50 tys. zł) lub dużego bonu, do 100 tys. zł.

Otrzymany bon pozwala przedsiębiorcy na zakup proponowanych usług wyspecjalizowanych jednostek, które wymyślą i opracują dla jego firmy innowacyjną technologię. Dofinansowanie pokrywa wydatek, jaki firma musiałaby wyłożyć z własnych pieniędzy na opracowanie metod i procedur takiej innowacji. Przedsiębiorca musi tylko wykazać, że dane usługi, które zleca do opracowania, są innowacyjne.

MCBE PK jest uczelnianym centrum z dobrze wyposażonym zapleczem badawczo-rozwojowym, prowadzącym działalność usługową, doradczą, informacyjną, szkoleniową, promocyjną w zakresie transferu innowacyjnych technologii, przedsiębiorczości oraz stymulowania nowatorskich projektów w obszarze niskoenergetycznego budownictwa.

Oferta MCBE skierowana jest głównie do producentów materiałów budowlanych, producentów instalacji OZE, developerów, firm wykonawczych branży budowlanej, architektów, projektantów i instalatorów.

Szczegóły na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego.