Mikołajkowy rekord w charytatywnej akcji studentów

Prawie 52 tys. zł zebrali studenci Politechniki Krakowskiej na prezenty dla dzieci z domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych, w czasie charytatywnej akcji „Studenci Dzieciom - Mikołajki 2015”. Jest to kolejny rekord w 28-letniej historii tego przedsięwzięcia. W tym roku święty Mikołaj z PK, od 4 do 7 grudnia, odwiedził ponad 350 dzieci.

Wcześniej kilkudziesięciu studentów kwestowało już od 15 listopada, nie tylko na kampusach Politechniki, ale także na Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w akademikach, klubach muzycznych i kilku parafiach. Akcję wsparły krakowskie media.

Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na prezenty m.in. dla dzieci z siedmiu ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i Żmiącej koło Ujanowic oraz na zakup sprzętu rehabilitacyjno-sportowego.

Akcję „Studenci Dzieciom - Mikołajki” organizuje Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej. Honorowy patronat nad akcją objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz rektor PK prof. Kazimierz Furtak.

Więcej o akcji na stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl oraz fanpage'u: facebook.com/StudenciDzieciom