Eliminacje w konkursie „O Złoty Indeks PK”

Politechnika Krakowska po raz drugi zaprasza tegorocznych maturzystów do udziału w ogólnopolskim konkursie „O Złoty Indeks PK”. Laureaci rywalizacji w dwóch dyscyplinach - matematyce lub chemii - otrzymują w nagrodę dodatkowe punkty w rekrutacji na studia na PK w roku akademickim 2016/2017. Rejestracja do konkursu startuje 4 stycznia 2016 r., pierwszy etap zmagań do 6 lutego.

Pierwsza edycja konkursu ‘O Złoty Indeks PK’ cieszyła się dużą popularnością. Liczymy, że także w tym roku konkurs spotka się za zainteresowaniem maturzystów. Sukces w nim jest znakomitą przepustką na studia na naszej uczelni, bo laureaci I stopnia (po 10 osób w każdej dyscyplinie) otrzymują aż 100 punktów w rekrutacji na PK, zaś laureaci II stopnia (20 kolejnych osób w każdej dyscyplinie) 50 punktów. Te dodatkowe punkty znacząco zwiększają szanse na zdobycie indeksu PK” - podkreśla prof. Dariusz Bogdał, prorektor PK ds. kształcenia i współpracy z zagranicą.

Do konkursu mogą się zgłaszać tegoroczni maturzyści ze wszystkich szkół w Polsce. Kandydaci rejestrują się elektronicznie (od 4 stycznia do 4 lutego 2016 r.) na stronie indeks.pk.edu.pl. Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną dyscyplinę - matematykę lub chemię. Rywalizacja jest dwuetapowa.

Pierwszy etap (test on-line) odbędzie się na platformie e-learningowej PK w sobotę 6 lutego 2016 r. Do drugiego etapu konkursu kwalifikuje się po 100 najlepszych uczestników eliminacji w każdej z dyscyplin.

Finał w formie pisemnego testu odbędzie się na Politechnice Krakowskiej 5 marca 2016 r. Laureaci konkursu, po zdaniu matury, mogą wykorzystać dodatkowe punkty w rekrutacji na rok 2016/2017 na dowolny kierunek studiów na PK (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

Organizatorem konkursu jest Dział Kształcenia i Współpracy z Zagranicą PK.

Informacje o konkursie na stronie indeks.pk.edu.pl