Uczelniane chóry kolędują w bazylice Mariackiej

Pierwszy raz w swojej historii chóry akademickie Politechniki Krakowskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przygotowały wspólne wykonanie misterium kolędowego w murach bazyliki Mariackiej w Krakowie.

Chór ze Szczecina, z misterium kolędowym według scenariusza patrona zespołu - profesora Jana Szyrockiego, występuje już od 35 lat. Koncerty cieszą się dużą popularnością dzięki doskonałej kompozycji oraz klasycznym opracowaniom kolęd.

Krakowski koncert „Misterium Kolędowe w Bazylice Mariackiej” jest efektem współpracy Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego oraz Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” pod dyrekcją Marty Stós.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy w opracowaniach m.in. Marka Jasińskiego, Jana Maklakiewicza, Feliksa Nowowiejskiego czy Stefana Stuligrosza.

Na misterium kolędowe zapraszamy do bazyliki Mariackiej w Krakowie, 16 stycznia br., o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Politechnika Krakowska, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego  Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Centrum Pedagogiki i Psychologii PK.

Honorowy patronat nad koncertem objęli: kardynał Stanisław Dziwisz i rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak.