Mentorki z PK w „Girls go start-up! Academy”

Wśród dwudziestu trzech mentorek pierwszej w Polsce akademii start-upowej dla kobiet są trzy panie z Politechniki Krakowskiej: mgr Izabela Paluch - prezes zarządu INTECH PK oraz dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec i dr inż. Joanna Ortyl z Wydziału Inżynierii Technologii Chemicznej PK (na zdjęciach obok / fot. GGS).

Do udziału w programie mentoringowym „Girls go start-up! Academy” organizatorzy zaprosili przede wszystkim studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych, ścisłych oraz medycznych.

„Najważniejsze jest, aby składając aplikację mieć zarys pomysłu na własny start-up technologiczny. Najbardziej interesuje nas tematyka: IT, BIO, Nano, Energy, Creative industries, a także projekty interdyscyplinarne” - podkreślają pomysłodawcy „Girls go start-up! Academy”.

Celem projektu jest wsparcie kobiet związanych z obszarem STEM (Science, Technology, Engieering, Mathematics) w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem realizacji takich przedsięwzięć w praktyce.

Girls go start-up! Academy to sześciomiesięczne wsparcie wybitnych mentorek - kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertek z dziedziny start-upów. W efekcie półrocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm).

Program mentoringowy rozpocznie się w lutym br. szkoleniem na temat start-upów, które odbędzie się w Warszawie.

Szczegółowe informacje pod internetowym adresem www.girls-startup.pl

Projekt realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators, przy współpracy z Ambasadą USA.