II Ogólnopolska Konferencja Naukowa OSA na WIŚ

Na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej, w dniach 20-21 kwietnia 2016 r. odbędzie się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „OSA - Odpady, Środowisko, Atmosfera”.

Organizatorami konferencji są Studenckie Koło Naukowe Wentylacji, Klimatyzacji i Ogrzewnictwa „Equilibrium” oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Odpadami, działające przy Instytucie Inżynierii Cieplnej i Ochrony Powietrza PK.

Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom w trzech głównych tematach:

Odpady - problematyka odpadów opakowaniowych, technologia spalarni odpadów, korzyści wynikające z budowy spalarni, współpraca spalarni z miejskim systemem ciepłowniczym, tematy związane z recyklingiem odpadów.

Środowisko - wszelkie tematy związane z wentylacją (przemysłowa, p.poż.), klimatyzacją i ogrzewnictwem, oczyszczaniem ścieków oraz uzdatnianiem wody, a także energooszczędne systemy klimatyzacji dla budynków niskoenergetycznych.

Atmosfera - zagadnienia filtracji powietrza, ochrona jakości powietrza, instalacje przemysłowe, metodyka pomiarów zanieczyszczeń, a także smog w Krakowie.

Udział w konferencji należy zgłosić do 18 kwietnia br. poprzez formularz w zakładce Kontakt na stronie www.osa.wis.pk.edu.pl lub wysyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując Zgłoszenie słuchacza.

Do wygłoszenia referatów i prezentacji posterów organizatorzy zapraszają pracowników naukowych, doktorantów i studentów Wydziału Inżynierii Środowiska oraz wydziałów i kierunków pokrewnych, a także przedstawicieli przedsiębiorstw działających w obszarach będących przedmiotem konferencji.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji: www.osa.wis.pk.edu.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/KonferencjaOSA.