Tadeusz Kościuszko był nieprzeciętnym człowiekiem – wybitnym dowódcą, inżynierem i utalentowanym artystą. Przede wszystkim jednak, Tadeusz Kościuszko zapisał się w pamięci narodów polskiego i amerykańskiego jako bojownik o wolność i równość.

W związku z przypadającymi wkrótce rocznicami – 270. rocznicą urodzin i 200. rocznicą śmierci – Politechnika Krakowska postanowiła uczcić swojego Patrona, ogłaszając na uczelni Rok Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości i wydarzeń, mających na celu upamiętnienie tego wyjątkowego bohatera narodowego.

Jednym z takich wydarzeń jest ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy pasjonaci fotografii, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie cztery prace związane z tematem konkursu. To, jak temat zostanie zinterpretowany, zależy od uczestników – liczymy na Państwa kreatywność i twórcze podejście.

btnRegulamin     btnKartaZgloszenia

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne:

• I miejsce – 1500 zł
    • II miejsce – 1200 zł
    • III miejsce – 1000 zł

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 kwietnia 2016 r.
Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie.