Troje nominowanych do tytułu „Krakowianina 2015”

Do tytułu „Krakowianina  2015”, w kolejnej edycji plebiscytu „Dziennika Polskiego”, nominacje otrzymało troje naukowców z Politechniki Krakowskiej.

W kategorii Społeczeństwo nominowana została doc. dr hab. Monika Bogdanowska z Wydziału Architektury, za działalność na rzecz przyjaznego dla mieszkańców rozwoju Krakowa.

Wśród dziewięciu nominowanych w kategorii Nauka znaleźli się: prof. Marek Brzeżański i prof. Janusz Mikuła z Wydziału Mechanicznego - za swoje innowacyjne rozwiązania.

O tytuł „Krakowianina Roku” rywalizują także politycy, biznesmeni i ludzie kultury. Listę nominowanych ustaliła Kapituła Plebiscytu, na podstawie zgłoszeń czytelników i własnych typów.

W tym roku w każdej z 5 kategorii plebiscytu zostaną nagrodzone dwie osoby: jedna tytułem „Krakowianina 2015”, druga tytułem „Krakowianina Czytelników Dziennika Polskiego 2015”. Pierwszy z tych tytułów przyznaje kapituła, a drugi - wszyscy głosujący w plebiscycie czytelnicy.

Głosować można na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów, kliknięć na portalu www.dziennikpolski24.pl oraz poprzez fanpage na facebooku.Zasady głosowania w Regulaminie IV edycji Plebiscytu „Krakowianin 2015” (na stronie internetowej „Dziennika Polskiego”).

To już czwarta edycja plebiscytu. Rok temu dr inż. Bożena Tyliszczak z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej zajęła II miejsce w głosowaniu czytelników oraz wyróżnienie Kapituły konkursowej w plebiscycie „Krakowianin 2014”, w kategorii Nauka.