Początek współpracy z firmą Eksil

We wtorek, 16 lutego podpisana została umowa o współpracy Politechniki Krakowskiej z firmą Eksil ze Starego Sącza.

Zawarte porozumienie zakłada współpracę przy wdrażaniu produktów opartych na innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu chemii budowlanej (z bazy ofert spółki INTECH PK), współpracę z ekspertami branżowymi z PK oraz prace zlecone z wykorzystaniem laboratoriów i zaplecza badawczego uczelni.

Uczelnię reprezentował prorektor ds. nauki prof. Jan Kazior, spółkę INTECH PK prezes Izabela Paluch, a firmę Eksil prezes zarządu Jerzy Dąbrowski.

Szczegółowe obszary współpracy zostaną ustalone podczas kolejnych spotkań. Pierwsze z nich odbyło się z udziałem reprezentantów Wydziału Inżynierii Lądowej i Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej.

Przedstawiciele Eksilu zapoznali się ponadto z ofertą Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego i Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego.

Na zdjęciu, od prawej: prezes Izabela Paluch, prorektor prof. Jan Kazior, prezes Jerzy Dąbrowski / fot. Jan Zych.