Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej nagrodzony przez ministra Gowina

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej znalazł się wśród dziesięciu polskich instytucji nagrodzonych przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina za szczególną aktywność w promocji polskiej nauki i wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Nagrody zostały wręczone podczas inauguracji Giełdy Wynalazków w Warszawie, 24 marca br.

XXIII Giełda Wynalazków nagrodzonych w 2015 r. na Międzynarodowych Wystawach i Targach Innowacji ma promować poza środowiskiem naukowym osiągnięcia i międzynarodowe sukcesy jednostek naukowych, innowacyjnych przedsiębiorstw oraz indywidualnych wynalazców.

Z 21 międzynarodowych wystaw w 2015 roku polscy naukowcy przywieźli ponad 600 nagród. Wśród nich były trzy nagrody Grand Prix, 20 medali platynowych, 63 medale złote z wyróżnieniem, 184 medale złote, 173 srebrne, 80 brązowych i ponad 500 nagród specjalnych.

„Są państwo doceniani na świecie, chciałbym byście byli państwo doceniani i w Polsce. Chciałbym, by państwa praca była w jeszcze większym stopniu doceniania przez Rząd i w szczególności Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (…) Chciałbym, aby działania, które są przez nas podejmowane wspierały tę kreatywność i aktywność polskich wynalazców” - mówił do wynalazców wiceminister nauki Piotr Dardziński podczas czwartkowej inauguracji Giełdy.

Ponadto kilkudziesięciu twórców wynalazków otrzymało dyplomy ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia wynalazcze w 2015 roku na arenie międzynarodowej.

Organizatorem XXIII Giełdy Wynalazków byli Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz firma EuroBusiness-Haller.

Nauka w Polsce / red.