Uczniowie otrzymali Złote Indeksy Politechniki Krakowskiej

8 kwietnia, na Politechnice Krakowskiej odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów „Złoty Indeks PK”. Sześćdziesięciu sześciu tegorocznych maturzystów zostało nagrodzonych przez uczelnię dodatkowymi punktami w rekrutacji na studia. Młodzież wywalczyła je w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PK.

Rywalizacja odbywała się w dwóch dyscyplinach - matematyce i chemii. W tegorocznym konkursie wystartowali uczniowie ze szkół Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny, Śląska i Kielecczyzny.

Po dwóch etapach rywalizacji wyłoniono 13 laureatów I stopnia z matematyki oraz 11 laureatów I stopnia z chemii, którzy w nagrodę otrzymają dodatkowych 100 punktów w tegorocznej rekrutacji na studia na PK. 50 dodatkowymi punktami w rekrutacji nagrodzono z kolei po 21 laureatów II stopnia w matematyce i chemii.

Oto lista laureatów I stopnia:

Najlepsi w matematyce: Paweł Bańbuła (VIII LO w Krakowie), Artur Dudek (LO im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach) Dolnych), Paweł Gędłek (I LO w Myślenicach), Maciej Jabłoński (I Społeczne LO w Zamościu), Marcin Kalist (Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu), Mateusz Kasprzak (II LO w Nowym Sączu), Rafał Kuźma (I Społeczne LO w Zamościu), Marta Mędlak (VIII LO w Katowicach), Błażej Pałkus (LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Piotr Seemann (I LO w Żywcu), Andrzej Szaflarski (I LO w Nowym Targu), Wiktor Wrona (LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Łukasz Wroński (III LO w Tarnowie).

Laureaci I stopnia w chemii: Klaudia Gogól (I LO w Myślenicach), Robert Górny (III LO w Bielsku Białej), Joanna Jurasz (I LO w Żywcu), Karolina Juraszek (I LO w Żywcu), Anna Kapała (I LO w Żywcu), Dominik Nowogórski (II LO w Nowym Sączu), Karolina Obtułowicz (II LO w Nowym Sączu), Joanna Siwiec (I LO w Żywcu), Adam Stępień (II LO w Kraśniku), Kamil Wilk (V LO w Krakowie), Bartłomiej Zieja (V LO w Krakowie).

Pełną listę wszystkich laureatów i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć pod adresem www.indeks.pk.edu.pl

Zdobyte przez maturzystów punkty zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej, z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym.

Na zdjęciach, wręczanie certyfikatów Złotego Indeksu, w sali senackiej Politechniki Krakowskiej, 8 kwietnia br. / fot. Jan Zych.