Znamy zwycięzców V edycji konkursu kościuszkowskiego

Zwycięzcą V edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz” został student Politechniki Krakowskiej Krzysztof Stuglik (na zdjęciu poniżej / fot. Jan Zych). Wielki finał tegorocznej edycji odbył się 18 kwietnia.

Triumfator konkursu jest studentem III roku informatyki na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki PK. Drugie miejsce w konkursie zajął Mateusz Piwowarski z Technikum Energetyczno-Elektronicznego nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, a trzecie - Maciej Lewicki z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Kolejne miejsce zajęli, od miejsca IV: Tomasz Marszał (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku), Marta Dąbrowska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), Piotr Królak (Uniwersytet Warszawski), Kinga Tarka (VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie), Ewa Stanek (Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Oświęcimiu) i Maciej Rusek (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki).

Na finalistów czekały atrakcyjne nagrody. Za zajęcie I miejsca był to tablet iPad Air 2 oraz 2 tys. złotych. Laptop i 1,5 tys. złotych otrzymał zdobywca II miejsca a za III miejsce - odtwarzacz iPod touch i 500 złotych. Pozostałe miejsca od IV do X  był honorowane nagrodami książkowymi i gadżetami PK. Dodatkowo 20 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską otrzymał najlepszy w klasyfikacji uczeń szkoły ponadgimnazjalnej - w tym roku był to Mateusz Piwowarski.

W komisji konkursowej zasiedli: prof. dr hab. inż. Leszek Mikulski (PK), dr hab. Michał Baczkowski (prof. UJ), dr hab. inż. Zbigniew Porada (prof. PK), dr hab. Krzysztof Ślusarek (UJ), dr inż. arch. Krzysztof  Wielgus (PK), mgr Piotr Kapusta (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) i mgr Robert Springwald (wiceprezes Fundacji im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie). Patronat honorowy nad konkursem sprawował rektor PK prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak.

Politechnika Krakowska organizuje konkurs „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”, aby promować pamięć o wielkim Polaku i swoim wybitnym patronie, zapraszając do rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Więcej o konkursie: www.kosciuszko.pk.edu.pl

Zobacz fotorelację: Finał konkursu "Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz"