Tydzień Biblioteki PK, 9-13 maja

Biblioteka Politechniki Krakowskiej zaprasza w dniach 9-13 maja do udziału w wydarzeniach przygotowanych w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

W programie Tygodnia na Politechnice m.in.: szkolenia, wystawy, gra miejska, akcje zbierania książek dla dzieci i bookcrossingu, piknik oraz konkursy.

Do udziału w trzech szkoleniach („Wyszukiwanie informacji za pomocą Multiwyszukiwarki EBSCO”, „SCOPUS - więcej niż baza danych” i „Tajniki Mendeleya”) wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez formularze, które znajdują się na stronie internetowej Biblioteki PK.

W tym roku dotychczasową konwencję wystawy (w rozumieniu ekspozycja), zastąpi wspólna zabawa. - Stworzyliśmy dla Was przestrzeń, w której zachęcamy do intelektualnej aktywności i kreatywności. Przygotowaliśmy gry, zabawy, rebusy, zagadki - naukowe, techniczne, inżynierskie - zapraszają organizatorzy.

Organizatorzy zapraszają także pracowników i studentów PK do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę…”, w czasie której odbędzie się zbiórka książek dla dzieci i ich opiekunów, przebywających na oddziałach dziecięcych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Zbiórka odbędzie się 12 maja w godz. 10.00-13.00 w trakcie pikniku. W roku 2015, w ramach takiej akcji zostało zebranych pół tysiąca książek.

W czasie pikniku odbędzie się również gra miejska pt. „W poszukiwaniu utraconej wolności” oraz akcja bookcrossingu. - Przynieś książkę, którą chcesz uwolnić i podzielić się nią z innymi! Wymień książkę na inną, którą wybierzesz z bookcrossingowej półki BPK - zachęcają organizatorzy.

Biblioteka Politechniki Krakowskiej zapowiada także, w dniach 4-14 maja, obniżkę opłat za przetrzymanie książek o 50%.

Szczegółowy program Tygodnia Biblioteki PK pod internetowym adresem: www.biblos.pk.edu.pl/tydzien-bibliotek-2016/program-1