Drużyna PK w krajowym finale ActInSpace 2016

Zespół studentów z Politechniki Krakowskiej zakwalifikował się do krajowego finału Hackathonu Technologii Kosmicznych ActInSpace 2016. Drugie miejsce i gwarancję udziału w krajowym finale wywalczyła jedna z dwóch drużyn studentów PK, która opracowała nowe zastosowanie super lekkiej drukarki 3D.

Drugi zespół politechniczny podjął się adaptacji technologii typu hands robot, przenoszącej impulsy związane z ruchem palców i siłą ich nacisku. Oba zespoły tworzyli studenci i doktoranci z Wydziału Mechanicznego i z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej.

20 maja br. krakowskim ActInSpace 2016 wzięło udział 56 osób, którzy utworzyli 11 zespołów. Hackathon był organizowany będzie przez Krakowski Park Technologiczny, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska i firmę Tech2Market.

Ogółem do rywalizacji w ActInSpace 2016 stanęli równocześnie uczestnicy w 26 różnych miastach 13 krajów. Po raz pierwszy w ramach polskiej edycji - w Krakowie i Warszawie.

Najlepsza polska drużyna poleci do Tuluzy we Francji na finał międzynarodowy. Jedną z nagród będzie lot na pokładzie Airbus A310 Zero-G - samolotu treningowego dla astronautów.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i francuski Państwowy Ośrodek Badań Kosmicznych (CNES).

Hackathon to 24 godziny ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań, biznesów. Uczestnicy projektują produkty transferując technologię from space to earth.

Więcej o ActInSpacewww.actinspace.org

Na zdjęciu, drużyna PK „Mechaniczna Agencja Kosmiczna” (MAK) - II miejsce ‪w krakowskim ActInSpace 2016 / fot. CTT PK