SKN „Imago” zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie kół naukowych

Studenckie Koło Naukowe „Imago” z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zostało zwycięzcą, w kategorii architektura i budownictwo, w ogólnopolskim konkursie kół naukowych KOKON na najbardziej innowacyjne projekty.

Zwycięska praca „Imago” pod nazwą „Fabrykacja w projektowaniu architektonicznym z użyciem sześcioosiowych przemysłowych ramion robotycznych” to innowacyjna, interdyscyplinarna koncepcja łącząca komputerowo wspomagane projektowanie oraz fabrykację przy wykorzystaniu przemysłowych ramion robotycznych.

Młodzi architekci z SKN „Imago” pracowali nad projektem we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej oraz zewnętrznymi firmami, poznając zasady i możliwości pracy, jakie daje użycie maszyn na co dzień wykorzystywanych w przemyśle. Wnioski z tych doświadczeń posłużyły jako wytyczne do architektonicznego projektu.

„Imago” prezentowało szerszej publiczności dotychczasowe rezultaty projektu podczas tegorocznego Festiwalu Nauki w Krakowie (19-21 maja), były to m.in. grafiki rysowane przez robota oraz interfejs pozwalający na sterowanie ramieniem robota przy pomocy gestów ręki.

Konkurs KOKON organizuje Forum Uczelni Technicznych. Skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w siedmiu kategoriach: IT, architektura i budownictwo, mechanika, elektryka, elektronika i automatyka, technologie materiałowe oraz chemia i biotechnologia.

Gala finałowa konkursu odbyła się podczas Zjazdu Forum Uczelni Technicznych w Zielonej Górze, 9-12 czerwca.

Zobacz również: fanpage SKN „Imago”.