Sześć tysięcy złotych dla Hospicjum św. Łazarza

Sześć tysięcy złotych zebrano na Politechnice Krakowskiej dla osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, podczas 19. edycji akcji „Pola Nadziei”. Kwesta odbyła się na wszystkich kampusach uczelni 1 czerwca br.

W zbiórkę włączają się wszystkie wydziały Politechniki. W tej edycji zebrano dokładnie 5 946,91 zł. Podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej na Wydziale Inżynierii Środowiska - 1 572,66 zł oraz na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej - 1 103,21 zł.

Dziewiętnasta edycja „Pól Nadziei” odbyła się w roku jubileuszu 35-lecia powstania Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.

Towarzystwo obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom i wytrwałości członków Towarzystwa w 1996 roku została zakończona trwająca 6 lat budowa Domu - Hospicjum św. Łazarza.

Krakowskie Hospicjum św. Łazarza obejmuje wszechstronną opieką chorych (dorosłych, młodzież i dzieci) w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Więcej informacji pod adresem www.polanadziei.pl