Rekrutacja dla najmłodszych studentów PK

Politechniczny Uniwersytet Dzieci na Politechnice Krakowskiej rozpocznie drugi rok działalności. W projekcie biorą udział wszystkie wydziały i dwie jednostki pozawydziałowe uczelni. 3 października rozpoczęła się rekrutacja dzieci na zajęcia w bieżącym roku akademickim.

Politechniczny Uniwersytet Dzieci zaprasza uczniów szkół podstawowych, klas od IV do VI, do grup w trzech zakresach tematycznych: Nauka - odkrywanie techniki, Inżynier - zawód czy pasja? oraz Sport i Kultura.

- W ramach pierwszego bloku zajęcia odbywać się będą na wszystkich wydziałach PK i dotyczyć zagadnień związanych ze specyfiką kształcenia każdego z nich. Przewidziane są takie formy, jak wykłady, pokazy i laboratoria - wyjaśniają pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia z Centrum Pedagogiki i Psychologii PK.

Centrum Pedagogiki i Psychologii opracowało program przybliżający młodym studentom zawody inżynierskie. Będzie również trening komunikacji społecznej, propozycje warsztatów wychowawczych i zajęć sportowych dla rodziców. Zajęcia Sport i Kultura będą się odbywać w Centrum Sportu i Rekreacji PK, przy ul. Kamiennej.

Politechniczny Uniwersytet Dzieci prowadzi zajęcia odpłatnie w cyklu rocznym. Odbywają się one w soboty, jeden lub dwa razy w miesiącu, w zależności od wybranych modułów.

Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w sekretariacie CPiP PK lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Lista uczestników jest tworzona do wyczerpania miejsc.

Bliższe informacje pod numerem tel. (12) 628 2519 oraz na stronie internetowej www.cpip.pk.edu.pl/politechniczny-uniwesytet-dzieci

fot. Jan Zych