Technologie Politechniki Krakowskiej na rynkach azjatyckich

Centrum Tranferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprezentowało ofertę technologiczną uczelni na międzynarodowych targach Global Innovation and Entrepreneurship Fair (GIEF) 2016, które odbyły się w Chengdu, w Chinach, w dniach 23-26 czerwca br.

Global Innovation and Entrepreneurship Trade Fair to międzynarodowe wydarzenie składające się z wielu konferencji oraz targów wystawienniczych. Organizatorem GIEF są władze Chengdu - piętnastomilionowej metropolii i stolicy chińskiej prowincji Syczuan.

GIEF służy wymianie doświadczeń i zacieśnianiu współpracy pomiędzy chińskimi i europejskimi jednostkami. Podobnie jak w pierwszej edycji (w 2015 r.) organizatorzy zaprosili do udziału liderów oraz przedstawicieli rządów, uczelni i instytucji naukowych, organizacji rządowych i pozarządowych oraz firm, z różnych części świata, zaangażowanych w projekty i programy innowacyjne.

W ramach części China-Europe Innovation Cooperation Forum odbyły się sesje matchmakingowe Technology Transfer Sessions, gdzie Centrum Transferu Technologii PK przedstawiło innowacyjne rozwiązania Politechniki Krakowskiej potencjalnym odbiorcom spośród przedstawicieli chińskiego przemysłu.

Global Innovation and Entrepreneurship Trade Fair patronują m.in. Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC), Ministerstwo Edukacji ChRL, Ministerstwo Nauki i Technologii ChRL oraz Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznych ChRL.

CTT PK / red.