Laureaci nagrody Galicyjskiej Izby Budownictwa

Po raz trzeci Galicyjska Izba Budownictwa przyznała nagrodę dla najlepszego studenta na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W tegorocznej edycji (za rok akademicki 2015/2016) otrzymało ją dwoje studentów: Natalia Boruta i Bartosz Kotas.

Mgr inż. Natalia Boruta jest obecnie absolwentką studiów stacjonarnych II stopnia specjalności transport miejski, a mgr inż. Bartosz Kotas to absolwent studiów stacjonarnych II stopnia specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie.

Laureaci w roku akademickim 2015/2016 osiągnęli najwyższą średnią spośród studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia na Wydziale Inżynierii Lądowej PK. Nagrodę wręczył prezydent GIB Piotr Hrabia podczas spotkania na WIL, 2 listopada br.

Politechnika Krakowska i Galicyjska Izba Budownictwa w Krakowie nawiązały współpracę w lutym 2013 r. Korzystają na niej studenci i absolwenci uczelni, którzy mogą znaleźć w przedsiębiorstwach zrzeszonych w Izbie miejsca pracy i praktyk zawodowych.

Członkowie Izby mogą liczyć na doradztwo ekspertów Politechniki i dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury badawczej. W ramach tej umowy GIB ustanowiła także doroczną nagrodę dla najlepszego studenta PK.

Galicyjska Izba Budownictwa zrzesza ponad kilkadziesiąt firm, działających w regionie. Izba stawia sobie za cel skuteczne działanie na rzecz ochrony interesów branży budowlanej.

Na zdjęciu powyżej, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, 2 listopada br., od lewej: prezydent Galicyjskiej Izby Budownictwa w Krakowie Piotr Hrabia, mgr inż. Natalia Boruta, mgr inż. Bartosz Kotas oraz dziekan WIL dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK / fot. Jan Zych.