W sobotę na Cmentarzu Rakowickim Zaduszki Politechniki Krakowskiej

W sobotę, 5 listopada na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbędą się Zaduszki Politechniki Krakowskiej.

W Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 12.00 mszę świętą za zmarłych profesorów, pracowników, wychowanków i studentów PK celebrował będzie biskup Grzegorz Ryś.

Zwyczajowo przed ołtarzem zapłonie siedem zniczy dla uczczenia pamięci zmarłych z siedmiu wydziałów PK, którzy spoczywają na różnych cmentarzach Polski i świata. Po mszy uczestnicy Zaduszek wezmą udział w Marszu Pamięci, którego szlak wyznaczą miejsca spoczynku kilku bohaterów politechnicznej przeszłości.

Zaduszki PK po raz czwarty organizuje Koło Seniorów Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej, słuchacze i absolwenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Samorząd Studentów PK. Pierwsze odbyły się na Cmentarzu Salwatorskim, pozostałe na krakowskich Rakowicach.

Dzięki inicjatorom i organizatorom Zaduszek udało się odnaleźć na krakowskich nekropoliach już ponad 60 miejsc spoczynku zmarłych pracowników Politechniki Krakowskiej, na ich grobach w listopadowym czasie pojawiają się znaki pamięci.

Zaduszki PK są wydarzeniem towarzyszącym dla Akademickiego Dnia Pamięci (7 listopada).