Przepis na sukces w biznesie - wykład Laury Schoppe

Laura Schoppe, amerykańska ekspertka od komercjalizacji, transferu technologii, partnerstwa nauki i biznesu, mająca na swoim koncie wiele wdrożonych innowacyjnych rozwiązań, wystąpi z wykładem na Politechnice Krakowskiej, 16 listopada br.

Wykład, zatytułowany „Innovate, Evaluate, Communicate”, poświęcony będzie prezentacji autorskiej metody Laury Schoppe. Ekspertka z powodzeniem wykorzystuje ją do poszukiwania rozwiązań technologicznych, odpowiadających wymaganiom rozwojowym produktów i do wprowadzania nowych technologii na międzynarodowe rynki. Uczestnicy spotkania zyskają więc rzadką okazję poznania wartościowych sposobów na zarządzanie niełatwym procesem wdrażania innowacji.

Laura Schoppe (na zdjęciu) jest założycielką i prezeską Fuentek, jednej z czołowych międzynarodowych firm doradczych w dziedzinie transferu technologii. Doradza rządom, korporacjom, uczelniom oraz organizacjom badawczym w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Niejednokrotnie miała okazję uczestniczyć w pracach ciał doradczych działających dla Białego Domu. Na University of North Carolina w Chapel Hill ukończyła studia MBA, a tytuł inżyniera w dziedzinie mechaniki i inżynierii lotniczej zdobyła odpowiednio na Carnegie Mellon University oraz na Princeton University.

Bezpłatny dla uczestników wykład odbędzie się w środę 16 listopada w godz. 16.00-17.00 w sali 101 w budynku Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1.

Organizowane przez INTECH PK wydarzenie jest zapowiedzią Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI). PAMI organizowane jest przez Fundację Laboratorium Innowacji i Kreatywności, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Stowarzyszenie Top 500 Innovators i Województwo Małopolskie. INTECH PK jest po raz kolejny partnerem strategicznym tego międzynarodowego wydarzenia.

Zaangażowanie INTECH PK w przygotowanie wykładu oraz realizację PAMI jest możliwe dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK sp. z o.o. - efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

Patronat nad wydarzeniem objął rektor PK.