Rusza akcja charytatywna „Studenci dzieciom - Mikołajki 2016”

Studenci rozpoczynają kwestę na głównym kampusie Politechniki Krakowskiej

14 listopada studenci Politechniki Krakowskiej oficjalnie rozpoczęli tradycyjną akcję charytatywną „Studenci Dzieciom - Mikołajki”. Już po raz 29. zbierają pieniądze na prezenty mikołajowe dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Tegoroczna kwesta wystartowała o godz. 12.00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na terenie Kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 (na zdjęciach, rozpoczęcie zbiórki na dziedzińcu PK i u rektora prof. Jana Kaziora / fot. Jan Zych). Akcja potrwa do 5 grudnia.

Wolontariusze akcji pojawią się z puszkami m.in. na terenie kampusów Politechniki, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach studenci będą kwestować także przed kilkoma krakowskimi kościołami oraz w studenckich klubach muzycznych.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjno-sportowego i na prezenty dla dzieci z kilku ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i Żmiącej koło Ujanowic.

Na zakończenie akcji, 6 grudnia Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej odwiedzi dzieci i wręczy im prezenty.

Dzięki ofiarności studentów, pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów, w roku ubiegłym udało się zebrać prawie 52 tys. zł i była to rekordowa suma w historii tej akcji, czyli od 1987 roku.

Akcję „Studenci Dzieciom - Mikołajki” organizuje Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej. Honorowy patronat nad akcją objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz rektor PK prof. Jan Kazior.

Więcej o akcji na stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl