Dzisiaj II Forum Green Smart City - głos nauki w walce ze smogiem

Dzisiaj, 28 listopada br., w godzinach od 11.00 do 15.00 w Auli Centrum Kongresowego UR (al. 29 Listopada 46) odbywać się będzie II Forum Green Smart City - głos nauki w walce ze smogiem. Wydarzenie organizowane jest w ramach działalności Związku Uczelni InnoTechKrak.

Loga II Forum Green Smart City oraz Związku Uczelni InnoTechKrakForum przeprowadzone będzie w formule paneli dyskusyjnych, poprzedzonych referatami wprowadzającymi. Moderatorem dyskusji będzie red. Sławomir Mokrzycki z Krakowskiego Ośrodka TVP. Do udziału w nim zaproszeni zostali reprezentanci władz województwa, miasta Krakowa, gmin województwa Małopolskiego, eksperci i naukowcy z krakowskich uczelni.

Pierwsza edycja wydarzenia zgromadziła prawie 400 uczestników (w tym starostów, burmistrzów, wójtów, pracowników Urzędów Gmin odpowiedzialnych za ochronę środowiska i rolnictwo, działaczy na rzecz ochrony środowiska, studentów, uczniów szkół średnich) z całej Małopolski (powiaty: wadowicki, krakowski, suski, chrzanowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, wadowicki, tarnowski, limanowski, myślenicki, brzeski, bocheński, proszowicki, miechowski, wielicki, tatrzański).

Forum organizowane jest w ramach działalności Związku Uczelni InnoTechKrak - pierwszego formalnego związku uczelni w Polsce, stworzonego przez Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Krakowską oraz Uniwersytet Rolniczy, którego celem jest wzmocnienie potencjału naukowo-badawczo-dydaktycznego trzech krakowskich uczelni.

Szczegóły i program Forum na stronie internetowej: www.fgsc.ur.krakow.pl