NCBR ogłosiło wyniki programu „Lider” - laureat z Wydziału Mechanicznego

24 listopada br., Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uroczyście ogłosiło wyniki VII edycji programu „Lider”. Wśród laureatów jest naukowiec z Politechniki Krakowskiej dr inż. Igor Lyasota z Wydziału Mechanicznego.

Naukowiec z Politechniki Krakowskiej dr inż. Igor Lyasota, Wydział MechanicznyDr Lyasota (na zdjęciu / fot. NCBR) znalazł się wśród 35 naukowców z całej Polski, którzy otrzymają łącznie prawie 40 mln zł na finansowanie swoich innowacyjnych projektów i zarządzanie własnym zespołem badawczym.

Naukowiec z PK realizuje projekt „Nowy kompleksowy sposób oceny stanu technicznego urządzeń ciśnieniowych instalacji eksploatowanych w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, wykorzystujący analizy sygnałów emisji akustycznej, pola naprężeń konstrukcji i stanu degradacji materiału”. Kwota dofinansowania to ponad 937 tys. zł.

W tegorocznej edycji programu „Lider” dofinansowanie otrzymało 35 z grona 194 ubiegających się o nie badaczy. Rywalizując w konkursie musieli przedstawić ambitny projekt oraz wykazać się przygotowaniem do zbudowania i zarządzania własnym zespołem badawczym.

Informacje o programie „Lider” dostępne są na stronie www.ncbr.gov.pl

Podczas czwartkowej uroczystości w Warszawie dyrektor NCBR prof. Maciej Chorowski ogłosił ósmą edycję programu „Lider”, której budżet wyniesie 40 mln zł. Nabór wniosków od 16 stycznia do 17 marca 2017 r.