Studenci PK chcą pomóc chorym na nowotwory krwi

Na Politechnice Krakowskiej w dniach 6-8 grudnia odbędzie się po raz kolejny akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach projektu Fundacji DKMS Polska, organizowana przez studentów-wolontariuszy PK w ramach projektu Helpers’ Generation.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Poniżej miejsca i godziny rejestracji na kampusach PK.

Plakat z terminami rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych

„Z uwagi na wielkość głównego kampusu Politechniki Krakowskiej studenci wynajęli autobus, w którym 6 grudnia od godz. 10.00 będzie drugi punkt rejestracji przy ul. Warszawskiej” - poinformował lider projektu Helper's Generation na PK Grzegorz Moś.

Dodatkowo, działaniem promocyjnym przygotowanym w ramach akcji przez studentów, będzie gra świateł, polegająca na wyświetlaniu liter DKMS (po jednej na każdym budynku akademików na osiedlu studenckim PK). Wydarzenie będzie miało miejsce 7 grudnia o godzinie 21.00. W przebieg eventu zaangażowanych jest blisko tysiąc studentów.

Fundacja DKMS Polska powstała w 2008 r., jest niezależną organizacją typu non-profit. Dotychczas zarejestrowała i przebadała ponad 970 tys. potencjalnych dawców.

Zobacz więcej: www.facebook.com/studenciPKwalczazbialaczka