W piątek IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauka i Przemysł 2016”

Samorząd Doktorantów Politechniki Krakowskiej wraz Centrum Transferu Technologii PK organizują dziewiątą ogólnopolską konferencję „Nauka i Przemysł”. Wydarzenie poświęcone będzie komercjalizacji badań naukowych oraz transferowi technologii z jednostek naukowych do biznesu, produkcji i przemysłu.

Miniplakat-zaproszenie na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową „Nauka i Przemysł 2016”

Prelegentami podczas konferencji będą młodzi naukowcy oraz przedstawiciele INTECH PK i Centrum Transferu Technologii PK.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i jest adresowana w szczególności do doktorantów, młodych pracowników nauki, jak również przedstawicieli przedsiębiorstw z całej Polski. W komitecie naukowym znaleźli się m.in. dziekani wszystkich wydziałów Politechniki Krakowskiej.

Naczelną ideą przyświecającą konferencji „Nauka i Przemysł” jest współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami i młodym środowiskiem naukowym. Od ośmiu lat konferencja jest okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń oraz impulsem do transferu technologii z uczelni wyższych do firm.

Wstęp na konferencję dla słuchaczy jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia br. na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, w sali konferencyjnej galerii „Gil” (1 piętro).

Oficjalnym sponsorem konferencji jest Grupa Azoty.