Krakowski GIS Day 2016 na Politechnice Krakowskiej

Studenci na GIS Day 2016 - Politechnika Krakowska

GIS Day 2016 - święto użytkowników Systemów Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems) w tym roku obchodzono na Politechnice Krakowskiej (na zdjęciach / fot. Jan Zych). Kilkuset pasjonatów GIS z Krakowa i okolic spotkało się na Wydziale Inżynierii Środowiska PK, 16 listopada br. Tegoroczny GIS Day odbywał się pod hasłem „Wirtualna rzeczywistość”.

GIS Day odbywał się w Krakowie po raz ósmy (drugi raz na PK, poprzednio w 2011 roku). W imprezie wzięło udział około 400 uczestników. Zaprezentowało się 9 firm branżowych i 9 studenckich kół naukowych z 5 krakowskich uczelni wyższych.

Gospodarzem GIS Day 2016 było Studenckie Koło Naukowe Hydrogeomatyki „Szuwarek”, działające na Wydziale Inżynierii Środowiska PK. Oficjalnego otwarcia dokonał dziekan WIŚ PK dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki. W programie znalazło się kilkanaście prezentacji oraz referaty przybliżające zastosowanie GIS.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Komisji Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności, Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Krakowskiego Oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

GIS Day obchodzony jest na całym świecie od 1987 r. Inicjatorem są National Geographic Society oraz firma „Esri”. W skali globalnej jest to wydarzenie będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week).

W tym dniu twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach rozwojowych na całym świecie.

W Krakowie wydarzenie to przygotowywane jest przez uczelnie i organizacje zajmujące się geoinformacją.

Więcej o GIS Day 2016 na stronie internetowej Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.