Finał charytatywnej akcji „Studenci Dzieciom - Mikołajki 2016”

Prawie 50 tys. zł zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w ramach charytatywnej akcji „Studenci dzieciom - Mikołajki 2016”. W ostatnich dwóch dniach, za zebrane pieniądze studenci przekazali prezenty dzieciom z małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Studenci PK rozdają mikołajkowe paczki dzieciom z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Żmiącej koło LimanowejW tym roku akcja rozpoczęła się 14 listopada br. Studenci kwestowali nie tylko na kampusach Politechniki, ale także na Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytecie Ekonomicznym, w akademikach, przy kilku krakowskich kościołach oraz w klubach muzycznych. Akcję wsparły krakowskie media.

Była to już 29. edycja tego charytatywnego przedsięwzięcia. W tym roku święty Mikołaj z PK odwiedził ponad 300 dzieci. W projekt, który koordynowali Łukasz Krzowski i Jakub Kuranda, zaangażowanych było prawie 100 studentów Politechniki Krakowskiej.

Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na prezenty i zakup sprzętu rehabilitacyjno-sportowego dla dzieci w czterech ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie, Skawinie, Żmiącej koło Limanowej (na zdjęciach obok / fot. Jan Zych), a 20 grudnia Mikołaj z PK pojawi się w Domu Dziecka w Bochni.

Akcję „Studenci Dzieciom - Mikołajki” organizuje Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej. Honorowy patronat nad akcją sprawowali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz rektor PK prof. Jan Kazior.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności studentów i pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów udało się zebrać 51 771,88 zł i była to rekordowa suma w historii tej akcji.

Więcej o akcji na stronie internetowej www.mikolajki.pk.edu.pl oraz fanpage'u facebook.com/StudenciDzieciom. Zapraszamy także do posłuchania relacji z wydarzenia w Radiu „Nowinki”: Finał akcji „Mikołajki 2016”.