Ruszyła rejestracja w konkursie „O Złoty Indeks PK”

Politechnika Krakowska po raz trzeci zaprasza maturzystów do udziału w ogólnopolskim konkursie „O Złoty Indeks PK”. Laureaci rywalizacji w dwóch dyscyplinach - matematyce lub chemii - otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji na studia na PK w roku akademickim 2017/2018. Rejestracja do konkursu rusza 16 grudnia br.

grafika, plakat konkursu o Złoty Indeks PK

Dwie poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużą popularnością. Dla najlepszych to znakomita przepustka na studia na Politechnice Krakowskiej - laureaci I stopnia (po 10 osób w każdej dyscyplinie) otrzymują aż 100 punktów w rekrutacji na PK, zaś laureaci II stopnia (20 kolejnych osób w każdej dyscyplinie) 50 punktów. Dodatkowe punkty zwiększają szanse na zdobycie indeksu PK.

Do konkursu mogą się zgłaszać tegoroczni maturzyści ze wszystkich szkół w Polsce. Kandydaci rejestrują się elektronicznie (od 16 grudnia 2016 r. do 19 stycznia 2017 r.) na stronie indeks.pk.edu.pl. Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną dyscyplinę - matematykę lub chemię. Rywalizacja jest dwuetapowa.

Pierwszy etap (test on-line) odbędzie się na platformie e-learningowej PK w sobotę 21 stycznia 2017 r. Do drugiego etapu konkursu kwalifikuje się po 100 najlepszych uczestników eliminacji w każdej z dyscyplin.

Finał w formie pisemnego testu odbędzie się na Politechnice Krakowskiej 25 lutego 2017 r. Laureaci konkursu, po zdaniu matury, mogą wykorzystać dodatkowe punkty w rekrutacji na rok 2017/2018 na dowolny kierunek studiów na PK (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie na stronie indeks.pk.edu.pl