Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych wśród najlepszych

Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych z Politechniki Krakowskiej otrzymało wyróżnienie w konkursie na najciekawsze naukowe działania studenckie - „StRuNa 2016”. Nagrody w pięciu kategoriach wręczono w piątek, 27 stycznia br. w Warszawie.

W konkursie StRuNa (nazwa pochodzi od pierwszych liter słów „studencki ruch naukowy”) wyróżniani są studenci i doktoranci, którzy prowadzą działalność naukową zespołowo oraz indywidualnie. Nagrody przyznano już po raz szósty, w pięciu kategoriach: Projekt Roku, Konferencja Naukowa Roku, Wyprawa Roku, Opiekun Roku i Koło Naukowe Roku.

- Wy, studenci z kół naukowych macie szansę stać się elitą państwa polskiego. Gratuluję wam nie tylko dzisiejszych nagród, ale aktywnego poszukiwania prawdy - powiedział podczas rozstrzygnięcia konkursu StRuNa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych (KNSK) z Politechniki Krakowskiej otrzymało wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe Roku 2016. - Spośród 6721 kół naukowych i organizacji zarejestrowanych w bazie kół naukowych, jako jedyne koło transportowe w Polsce! To nasz wspólny wielki sukces! - nie ukrywają radości na swoim fanpage’u studenci z koła. Najlepsze w tej kategorii było Studenckie Koło Naukowe „Chemia Leków” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

KNSK działa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, gromadzi młodych ludzi zainteresowanych tematyką transportu, to studenci takich kierunków jak: transport, gospodarka przestrzenna i budownictwo. Koło to cztery sekcje: transportu miejskiego, transportu w urbanistyce, zarządzania mobilnością oraz sekcja parkowania.

Od czterech lat KNSK wraz z Zakładem Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej organizują Krakowską Ogólnopolską Konferencję Naukową Transportu „Kokonat”.

Na zdjęciu, członkowie KNSK z wiceministrem Gowinem, Warszawa, 27 stycznia br. / fot. FB KNSK