Czy będzie rekord na szóstym Dniu Liczby Pi?

Po raz szósty, we wtorek 14 marca na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej odbędą się obchody Dnia Liczby Pi. Głównym punktem programu będzie próba pobicia rekordu w wyrecytowaniu rozwinięcia liczby Pi.

dzien liczby pi 2017 d

Dotychczasowy rekord należy do studenta budownictwa z Politechniki Krakowskiej Dawida Wójcika - w 2014 roku pobił swoje poprzednie rekordy i wyrecytował 1954 cyfry po przecinku.

Dzień Liczby Pi to wydarzenie corocznie organizowane przez Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej. Data wybrana jest nieprzypadkowo - w notacji amerykańskiej 14 marca to 3/14.

W tym roku - Wśród proponowanych przez nas atrakcji znajdzie coś dla siebie zarówno pasjonat nauk ścisłych jak i zaprzysięgły humanista! Każdy jest mile widziany - zapraszają organizatorzy. - U nas będzie mogli spróbować „Pi pie” (okrągłe placki pieczone z okazji Dnia Liczby Pi - przyp. red.) i wysłuchać wykładu na temat tej niezwykłej liczby! W tym roku postanowiliśmy wzbogacić nasze wydarzenie o konkurs w układaniu kostki Rubika - dodają.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy i szczegółowy program Dnia Liczby Pi na: www.dzienliczbypi.pl

Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 roku w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością. Z tej okazji pieczone są tam okrągłe placki („pie” - placki wymawia się podobnie do „pi”) i dyskutuje się o właściwościach liczby pi.