W Pałacu Sztuki do 20 marca można oglądąć prace młodych architektów

Prace studentów architektury z Politechniki Krakowskiej można oglądać jeszcze do 20 marca w Pałacu Sztuki (na zdjęciach poniżej / for. Jan Zych). To kolejna, trzecia już w stałym cyklu, wystawa dyplomowych prac magisterskich młodych architektów - absolwentów PK.

Kuratorka wystawy dr hab. inż. arch. Małgorzata Mizia podkreśla, że jest to okazja do przybliżenia szerokiej publiczności zawodu architekta i procesu twórczego towarzyszącego powstawaniu projektu, nim pojawi się na rynku w postaci naszych mieszkań, szkół, szpitali czy muzeów i gmachów opery.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych (gospodarz krakowskiego Pałacu Sztuki) wpisało wystawy prac magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej już na dobre w kalendarz ekspozycji, jako coroczne wydarzenie dla krakowian.

Wernisaż wystawy „Architektura w przestrzeni sztuk 2017” odbył się 2 marca br.

Poza wystawą, wirtualny album projektów jest dostępny online w Repozytorium Politechniki Krakowskiej w kolekcji Architektura w przestrzeni sztuk.