Ogólnopolska konferencja Euroinżynier 2017 na początku kwietnia

Politechnika Krakowska będzie gospodarzem VII Ogólnopolskiej Konferencji Budowlanej Studentów i Doktorantów „Euroinżynier”, która odbędzie się od 7 do 9 kwietnia br. Konferencję organizuje Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych „Conkret” PK.

- W tym roku konferencja cieszy się dużą popularnością - zgłoszonych zostało prawie 50 referatów z całej Polski - podkreślają organizatorzy. Swój udział zapowiedzieli reprezentanci szesnastu uczelni technicznych.

Konferencja będzie poświęcona tematyce nowoczesnego projektowania i realizacji konstrukcji budowlanych, obejmującej konstrukcje żelbetowe, stalowe, drewniane, murowane i sprężone (w zakresie ich projektowania, konstruowania, wzmacniania, rewitalizacji), a także zagadnieniom wykonawczym, geotechnicznym i materiałowym.

Na tegorocznej konferencji wystąpi m.in. prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski z wykładem „Zabezpieczenia ustrojów płytowo-słupowych przed katastrofą postępującą”. Prof. Starosolski jest autorytetem w dziedzinie projektowania konstrukcji żelbetowych. - Każdy student budownictwa zna i korzysta z niezastąpionych publikacji Profesora, w tym z niezwykle popularnego, pięciotomowego wydania pt. 'Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych' - przypominają organizatorzy konferencji.

Dla wolnych słuchaczy uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Więcej informacji na stronie internetowej www.euroinzynier.edu.pl

Patronat nad konferencją objęli rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab. inż. Jan Kazior oraz dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PK dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK.