W czwartek „Porozmawiajmy o Krowodrzy” z dr hab. inż. arch. Anną Kantarek

Kierownik Zakładu Przestrzeni Urbanistycznych Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. arch. Anna Kantarek, prof. PK, zaprezentuje koncepcję udostępnienia terenu historycznych miejsc krakowskiej Krowodrzy mieszkańcom. Swoje plany przedstawi na spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy” w czwartek 30 marca br. w Bibliotece Kraków, przy ul. Królewskiej 59.

Poza tradycją wiejsko-ogrodniczą, rzemieślniczą, przemysłową i poprzemysłową, Krowodrza ma jeszcze jedną: królewską. W parku w Łobzowie rosną drzewa, w których cieniu przechadzała się królowa Anna Jagiellonka. Tu w Pałacu Królewskim w Łobzowie, nie na Wawelu, zwycięstwo pod Wiedniem świętował król Jan III Sobieski. To najbardziej historyczne miejsce dzisiejszej Krowodrzy, związane także z Politechniką Krakowską - dawna rezydencja królewska jest obecnie siedzibą Wydziału Architektury oraz Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki.

Powstaje pomysł, aby w większym stopniu udostępnić ten teren mieszkańcom, a także aby stworzyć tam strefy uspokojonego ruchu. Autorką koncepcji jest dr hab. inż. arch. Anna Kantarek. Pani doktor stworzyła koncepcję Rynku Krowoderskiego, czyli lokalnego centrum u zbiegu najważniejszych dzielnicowych ulic, który jest stopniowo wdrażany w życie.

Czwartkowe spotkanie („Łobzów: Pałac, Park, przestrzeń miejska”) poprowadzi Łukasz Mańczyk - radny Dzielnicy V Krowodrza. Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/713340318836982/