Zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu Piosenki o Nagrodę Rektora PK

Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej zaprasza obcokrajowców studiujących w Polsce do wzięcia udziału w ósmej edycji Międzynarodowego Konkursu Piosenki o Nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej.

Konkurs odbędzie się 25 kwietnia br. w Klubie Studenckim „Kwadrat” przy ulicy Skarżyńskiego 1, w Krakowie. Rozpoczęcie o godzinie 18.00. Uczestnicy wykonują wybraną przez siebie piosenkę w języku ojczystym oraz w języku polskim.

Zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do 7 kwietnia br.

Międzynarodowe Centrum Kształcenia to pozawydziałowa jednostka Politechniki Krakowskiej. MCK prowadzi przede wszystkim językowe kursy przygotowawcze dla cudzoziemców, którzy chcą podjąć studia w Polsce. Jest jedną z niewielu takich jednostek w naszym kraju i jedyną w Krakowie, która posiada uprawnienia do kierowania swoich absolwentów na bezpłatne studia w polskich uczelniach publicznych.

Jednostkę (jako program Ośrodka Kształcenia Urbanistów dla Krajów Rozwijających się) powołał minister nauki i szkolnictwa wyższego, 31 lipca 1985 r. W roku 2002, Ośrodek Kształcenia Urbanistów został przekształcony w Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Studiów Urbanistycznych, a w roku 2007 w Międzynarodowe Centrum Kształcenia.

Na zdjęciu, jeden z występów podczas ubiegłorocznego konkursu piosenki o Nagrodę Rektora PK, klub „Kwadrat”, kwiecień 2016 r. / fot. Jan Zych.