Złoty Indeks dla najzdolniejszych z matematyki i chemii

Politechnika Krakowska nagrodziła dodatkowymi punktami w rekrutacji na studia ponad czterdziestu tegorocznych maturzystów, w ogólnopolskim konkursie „O Złoty Indeks PK”. 31 marca odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów Złotego Indeksu.

Konkurs odbył się w dwóch dyscyplinach - matematyka i chemia. Zwycięzcy otrzymali dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym w roku akademickim, w którym będą ubiegać się o przyjęcie na studia, na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

W rywalizacji o Złoty Indeks PK, w dyscyplinie matematyka uczelnia przyznała po 100 punktów 10 najlepszym oraz 24 nagrody II stopnia (po 50 punktów). W dyscyplinie chemia najlepszym maturzystom przyznano 10 nagród po 100 punktów.

Oto lista laureatów:

Najlepsi z matematyki (nagrody I stopnia): Karol Twardosz (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Agnieszka Kamień (LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie), Mikołaj Kałdan (VI LO w Bydgoszczy), Zuzanna Zelek (VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy), Paweł Czaja (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie), Jan Adamczyk (LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Joanna Zagata (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu), Szymon Szymański (ZS im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu), Wojciech Kopeć (LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Dominika Młynarczyk (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu).

Laureaci nagród II stopnia z matematyki: Jacek Chowaniec (ZSO nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu), Wojciech Dzierzkowski (LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Maciej Zięba (ZS nr 1 w Bochni), Klaudia Ulman (ZSP Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach), Bartłomiej Grochowski (I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu), Paweł Klocek (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Jakub Zajma (ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni), Aleksander Trzepiotowski (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Dawid Skowron (II LO im Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Konrad Miazga (ZSL w Leżajsku), Piotr Garbień (I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach), Paulina Kulczak (I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie) Rafał Juraszek (I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu), Dariusz Nowak (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Mikołaj Głodziak (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu), Dominik Trybuch (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Michał Mortka (ZS im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu), Stanisław Tęczyński (I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach), Monika Okrzesik (I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu), Michał Żmuda (II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju), Jędrzej Słomiński (PZSTiZ w Świebodzinie), Magdalena Nędza (ZSP Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach), Magdalena Lichota (LO im. M. Kopernika w Tarnobrzegu), Mariusz Bobak (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu).

Laureaci nagród I stopnia z chemii: Jakub Bauer (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Klaudia Ziomek (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowy Sączu), Klaudia Bugara (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Anna Szkarłat (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Sabina Piecuch (I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu), Michał Kowalczyk (I LO w Wadowicach), Anna Kaźnica (LO im. Ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu), Jakub Groński (II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu), Klaudia Kmin (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu), Martyna Miodońska (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu).

Konkurs „O Złoty Indeks PK” jest dwuetapowym konkursem, w którym udział wziąć mogli tegoroczni maturzyści szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. 21 stycznia odbył się I etap konkursu, na platformie e-learningowej (online), a zakwalifikowani w nim wzięli udział w finale (25 lutego) na Politechnice Krakowskiej.

Laureatom konkursu certyfikaty wręczył prorektor ds. studenckich prof. dr hab. inż. Marek Stanuszek.

Więcej o konkursie pod internetowym adresem indeks.pk.edu.pl

Na zdjęciach, laureaci i uczestnicy uroczystego wręczenia certyfikatów Złotego Indeksu, sala senacka Politechniki Krakowskiej, 31 marca br. / fot. Jan Zych.

Więcej zdjęć w fotogalerii serwisu: Rozdanie certyfikatów Złotego Indeksu.