Trzy mentorki z Politechniki w Lean in STEM 2017

Prezes INTECH PK Izabela Paluch, dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec oraz dr inż. Bożena Tyliszczak z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej znalazły się wśród przedstawicielek świata nauki, technologii, biznesu i popularyzacji wiedzy, które wesprą dziewczyny, planujące karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Program mentoringowy Lean in STEM 2017 to szansa dla dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) - w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki. 50 mentorek wesprze 50 dziewczyn.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych. A także wszystkich dziewczyn, które swoją przyszłość wiążą z nauką lub technologią. Aplikacje, ze wskazaniem tylko jednej wybranej mentorki, można przesyłać do 30 kwietnia 2017.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” organizuje program we współpracy z ośmioma partnerami z branży technologicznej i z 50 mentorkami: „mistrzyniami w obszarze technologii i nauki”. Są nimi: prezeski firm technologicznych, dyrektorki wielkich fabryk, wybitne naukowczynie, twórczynie start-upów, międzynarodowe ekspertki w swoich dziedzinach.

Mentorki działają w kilku obszarach, dlatego uczestniczki programu mogą poszukiwać swojej mentorki w kategoriach takich jak: przywództwo i kariera zarządcza; tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym; chcę mieć start-up; chcę działać w kontekście globalnym; kariera naukowa i akademicka; nauka w kontekście popularyzacji; umiejętności miękkie w technologiach i nauce.

Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu, mentoring polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki. Pozwala na świadome zarządzanie życiem i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. „Mentoring jest procesem dwustronnym. Z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka, która ma szanse zobaczyć wiele spraw z innej perspektywy i zyskać mnóstwo nowych impulsów do rozwoju osobistego. Celem długoterminowym mentoringu jest wszechstronny rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań” - informuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

Więcej informacji o programie mentoringowym Lean in STEM jest dostępnych na stronie: www.leaninstem.pl

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl / red.