Najlepsi narciarze z Politechniki i Uniwersytetu Rolniczego

Już po raz 64. odbyły się Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie. Przez dwa dni, pod koniec marca w Zakopanem ponad stu narciarzy i snowboardzistów rywalizowało na Kasprowym Wierchu. Po raz pierwszy w historii mistrzostw rozegrano także zawody drużynowe Związku Uczelni InnoTechKrak.

W tym roku na trasy slalomu i slalomu giganta wyruszyło 127 zawodniczek i zawodników, a mistrzostwa rozgrywane były w sześciu kategoriach: studentki, studenci, pracowniczki, pracownicy, absolwenci oraz w snowboardzie.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw rozegrano zawody drużynowe Związku Uczelni InnoTechKrak. Zrzeszone w nim uczelnie, czyli Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy i Politechnika Krakowska, wytypowały czteroosobowe drużyny.

Pierwszego dnia zawodów, mimo bardzo trudnych warunków, na trasę slalomu ruszyli snowboardziści. Następnie do zmagań slalomowych przystąpili narciarze InnoTechKrak, pracowniczki, pracownicy, absolwenci, studentki i studenci.

O rezultacie decydował najkrótszy, łączny czas dwóch przejazdów każdego z zawodników.

Zestawienie wyników (prezentujemy 1. miejsca):

slalom w narciarstwie alpejskim

- w kategoriach pracowników PK:
Ewa Iwanciw, Marta Tomczyk,
Wacław Pielichowski, Wojciech Mysiński i Piotr Celewicz

- w kategoriach studentów:
Martyna Sikora i Tomasz Kępa

- w kategorii absolwenci:
Jerzy Woyna-Orlewicz;

slalom gigant w narciarstwie alpejskim

- w kategoriach pracowników PK:
Barbara Grabacka-Pietruszka, Katarzyna Hodor, Andrzej Łobodziński, Wojciech Mysiński, Krzysztof Włodarczyk

- w kategoriach studentów:
Martyna Sikora i Krzysztof Zięba

- w kategorii absolwenci:
Jerzy Woyna-Orlewicz.

Najlepszymi snowboardzistami zostali studenci: Klaudia Kapcińska i Piotr Szwarc.

W klasyfikacji InnoTechKrak, w obydwu konkurencjach, najlepszą okazała się drużyna z Uniwersytetu Rolniczego, drugie miejsce zajęła Politechnika Krakowska, a miejsce trzecie - Akademia Górniczo-Hutnicza.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie internetowej Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej.

Na zdjęciach, 64. Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim i snowbordzie, Zakopane 29-31 marca 2017 r. / Marek Gierat.