Zwycięzcy VI edycji ogólnopolskiego konkursu kościuszkowskiego

Zwycięzcą VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz” został uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Koniecpolu Piotr Kozieł. Wielki finał tegorocznej edycji odbył się 24 kwietnia.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Marta Czepiel z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, a trzecie - Piotr Dudek z I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Sanoku.

Kolejne miejsce zajęli, od miejsca IV: Konrad Rysz (Politechnika Krakowska), Piotr Jaklewicz (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Dawid Książek (Uniwersytet Jagielloński), Gabriela Bieżychudek (I Liceum Ogólnokształcące w Bochni), Grzegorz Wrona (Politechnika Krakowska), Marcin Staniszewski (Politechnika Krakowska) i Gabriela Tomaszewska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu).

Na finalistów czekały atrakcyjne nagrody. Za zajęcie I miejsca był to tablet iPad Air 2 oraz 2 tys. złotych. Laptop i 1,5 tys. złotych otrzymał zdobywca II miejsca, a za III miejsce - odtwarzacz iPod touch i 500 złotych. Pozostałe miejsca od IV do X były honorowane nagrodami książkowymi i gadżetami PK.

Dodatkowo najlepszy w klasyfikacji otrzymał 20 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na dowolny kierunek studiów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej (za wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

W komisji konkursowej zasiedli: przewodniczący, prorektor ds. studenckich PK dr hab. inż. Marek Stanuszek; dr hab. inż. Zbigniew Porada (prof. PK), dr hab. Krzysztof Ślusarek (UJ), dr inż. arch. Krzysztof Wielgus (PK), mgr Piotr Kapusta (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) i mgr Robert Springwald (wiceprezes Fundacji im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie) oraz nieobecny na finale dr hab. Michał Baczkowski (prof. UJ).

Patronat honorowy nad konkursem sprawował rektor PK prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

Więcej o konkursie: www.kosciuszko.pk.edu.pl

Na zdjęciach, uczestnicy - finaliści konkursu i zwycięzca Piotr Kozieł (u dołu po lewej) oraz wręczanie nagród /  fot. Jan Zych.