Koszykarze R8 Basket AZS Politechnika Kraków awansowali do I ligi

Koszykarze R8 Basket AZS Politechnika Kraków zapewnili sobie awans do 1. ligi. Przepustkę do gry na ogólnopolskiej arenie zapewnił drużynie wygrany (86:63) pojedynek z AZS UMCS Lublin.

W sobotę, 6 maja w Lublinie R8 Basket AZS Politechnikę Kraków do sukcesu poprowadzili Pisarczyk (17 punktów), Malczyk (16) Pełka (13), Załucki 11, Hlebowicki 8, Stalicki 7, Kwiatkowski 5, Baran 5, Zieliński 2, Derkowski 2.

Mecz w Lublinie nie był formalnością. Gospodarze nie przegrali tam od ponad roku. „Nasi zawodnicy doskonale wiedzieli jak ważny dla nich jest to pojedynek” - podkreślają szkoleniowcy R8 Basket.

Krakowski klub konsekwentnie kroczył drogą w stronę pierwszej ligi, choć przed rokiem nie było pewne, że zespół zapewni sobie prawo gry w barażach o awans do II ligi. Rok 2016 R8 Basket zakończył zdobyciem Pucharu Polski PZKosz.

„Wiele treningów i meczów pełnych poświęceń. Godziny spędzone na szlifowaniu taktyki oraz analizie gry przeciwnika. Do tego transfery, wkomponowywanie nowych graczy, a także świadomość celu, który właśnie został zrealizowany!” - czytamy w podsumowaniu sobotniego zwycięstwa na stronie internetowej klubu.

Jak podkreślają komentatorzy sportowi wiele zmieniło w klubie przyjście nowego tytularnego sponsora. Zespół na poziomie II-ligowym miał takie warunki, o których niektóre drużyny z PLK mogą jedynie pomarzyć: szeroki sztab szkoleniowy, baza treningowa. Właściciel klubu dba o to, aby mieć w składzie wielkie gwiazdy.

To jednak nie koniec sezonu, bo krakowską drużynę czeka jeszcze finałowe starcie ze zwycięzcą rywalizacji: KK Warszawa - Śląsk Wrocław.

W prasie sportowej już można przeczytać, że w przyszłym sezonie liczba krakowskich drużyn w I lidze nie zmieni się - R8 Basket zastąpi spadający do II ligi AGH Kraków.

Jest sukces, jest radość! R8 Basket awansuje do 1. ligi / fot. R8 Basket AZS Politechnika Kraków