Park na Dąbiu w projektach młodych architektów krajobrazu - otwarcie wystawy

Na otwarcie wystawy najciekawszych projektów semestralnych, dotyczących parku publicznego na Dąbiu w Krakowie, zapraszają studenci architektury krajobrazu Politechniki Krakowskiej, we wtorek 23 maja, o godzinie 18.00 w Pauza-In-Garden przy Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

Młodzi architekci wiosną ubiegłego roku przeprowadzili z mieszkańcami krakowskiego osiedla Dąbie badania społeczne (wywiady, wywiady zogniskowane i ankiety), a jesienią warsztaty projektowe z dziećmi ze szkoły podstawowej. Na tej podstawie powstały zróżnicowane projekty uwzględniające potrzeby mieszkańców.

Temat całości projektu i jego zakres został ustalony w porozumieniem architektem krajobrazu miasta Krakowa Katarzyną Rajss-Kałużną, a autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni możliwością odbycia praktyk przed dyplomem inżynierskim w Zarządzie Zieleni Miejskiej.

Więcej: www.facebook.com/events/1849157042076889