Ponad 6 tys. złotych w zbiórce PK dla Hospicjum św. Łazarza

Ponad sześć tysięcy złotych zebrano na Politechnice Krakowskiej dla osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, podczas 20. edycji akcji „Pola Nadziei”. Kwesta odbyła się na wszystkich kampusach uczelni 19 maja br.

W zbiórkę włączyły się wszystkie wydziały uczelni. W tej edycji zebrano dokładnie 6 546,85 zł. W tym roku najwięcej na Wydziale Mechanicznym - 1 365,30 oraz Wydziale Inżynierii Środowiska - 1 356 ,69 zł.

W zamian za datek, ofiarodawcy otrzymali żonkilową nalepkę akcji - międzynarodowy symbol nadziei, przypominający o ludziach cierpiących, oczekujących towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych.

Akcję „Pola Nadziei”, w którą włącza się także Politechnika Krakowska, organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza”. Towarzystwo obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 roku został wybudowany dom - Hospicjum św. Łazarza.

Więcej informacji o kampanii pod adresem: www.polanadziei.pl