POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

ogłasza konkurs na stanowisko

młodszego bibliotekarza

w Bibliotece Politechniki Krakowskiej

1. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

• przygotowanie zbiorów do skanowania; skanowanie zbiorów; weryfikacja i korekta plików powstałych w procesie skanowania (master) i porównanie ich z oryginałem
  • kontrola jakości plików master powstałych w procesie skanowania
  • archiwizacja plików źródłowych
  • obróbka graficzna plików do udostępnienia
  • opracowanie metadanych
  • przygotowanie zdigitalizowanych obiektów do udostępnienia (przetworzenie na różne formaty)
  • upublicznienie obiektów cyfrowych i metadanych

2. Niezbędne wymagania dla kandydata:

• wykształcenie wyższe w zakresie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa
  • doświadczenie zawodowe: nie wymagane
  • obsługa programów graficznych (np. Photoshop, Corel), znajomość oprogramowania pozwalającego na optyczne rozpoznawanie pisma (OCR); obsługa programu Adobe Acrobat, ScanTailor
  • znajomość zagadnień związanych z digitalizacją zbiorów bibliotecznych
  • znajomość języków obcych: język niemiecki i/lub angielski (co najmniej w stopniu podstawowym)
  • doświadczenie w pracy na pokrewnym stanowisku: nie wymagane

3. Dodatkowe wymagania:

• biegła znajomość obsługi komputera, skanerów oraz użytkowych aplikacji komputerowych (MS Office), znajomość komputerowych systemów bibliotecznych, znajomość zasad katalogowania.
  • osoba na tym stanowisku powinna odznaczać się precyzją działania, komunikatywnością, umiejętnością pracy w zespole, umiejętnością pozyskiwania informacji, umiejętnością korzystania z zasobów elektronicznych.

4. Wymagane dokumenty:

• szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu ewentualnego dotychczasowego zatrudnienia);
  • list motywacyjny;
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie;
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach;
  • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje lub nabyte umiejętności.

5. Dodatkowe informacje:

Przewidywany okres zatrudnienia: od 1 września 2017 do 30 listopada 2017 (na okres próbny), następnie umowa na czas określony (1 rok), następnie umowa na czas nieokreślony.

Wymagane dokumenty należy składać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych, przy ul. Warszawskiej 24, pok. 137 w budynku Wydziału Inżynierii Lądowej w godz. 7.00-15.00 w terminie do 18 sierpnia 2017 r.

Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: Dotyczy konkursu na stanowisko mł. bibliotekarza w Bibliotece Politechniki Krakowskiej.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych przy ul. Warszawskiej 24 w pok. 137 w dniach 1-15 września 2017. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.

Prosimy o dołączenie podpisanej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i dokumentowania przebiegu zatrudnienia, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922, z późn. zm.).